spłata kredytu

Otóż w kwietniu 2008 roku wziąłem „pożyczkę” w rzeczonej „firmie”. całość spłaciłem w sierpniu- po 4ech miesiącach… Potem się dowiedziałem, że mam niespłaconą pożyczkę na kwotę prawie 2000zł… Ciąganina po policjach, grafolodzy, itp. Ostatnio zadzwoniła do mnie miła Pani z Prokuratury z oświadczeniem, że wg grafologa podpis na umowie był mój… A ja jestem pewny, że nie podpisywałem… Teraz nie wiem co mam robić… Boję się, że pójdę siedzieć za coś czego nie zrobiłem… Gdybym chociaż widział tą kasę to by było inaczej, ale nie… Pani, która udzielała mi pożyczki 4 lata temu nawet nie przyjechała do mnie do mieszkania, mówiąc że może udzielić mi kredytu pożyczka radom poza miejscem zamieszkania… poradźcie co mam z tym zrobić… Wydawało mi się, że to porządny portal i forum też będzie merytorycznie jakoś na wysokim poziomie, ale widzę, że kupa tu ludzi , co sami są złodziejami i okrada załóżmy kogoś cwańszego od siebie.
Moje pytanie miało być takie : moja znajoma zgubiła dowód 8 lat temu , następnego dnia przyniosła jej do domu przedstawicielka providenta..Teraz się okazało , że ma pożyczkę czy jak to nazywacie kredytem do spłaty. Nie mówimy o małych pieniądzach bo kwota rzędu 150 tyś ( podobno na firmę brała , której nigdy nie miała ). Więc chodzi ta moja biedna znajoma po policji itd. Jedna literka w podpisie sie tylko niezgadza wg grafologa. Czeka ją pewnie sprawa w sądzie , którą prawdopodobnie wygra , ale czy napewno? Bankowo nikt jej nie zwróci czasu, kóry spędza z dzieckiem na komisariatach , bankowo nikt jej jak dostać darmową pożyczkę  nie zrekompensuje nerwów.
Mi też się zdażyło zgubić dowód ale mam tyle dobrego że mieszkam w cywilizowanym kraju , gdzie policja jest dla ludzi i większość rzeczy się znajduje. O zgubiłem np telefon : 1h i zablokowany sim i IMEI, zgłoszone na policji i ubezpieczyciela a w polsce to schodzi .. jak wszystko , ale na psy.
Już tu nie zaglądnę i szybka pożyczka radom ogranicze się do sprawdzana kursu walut i czytania wiadomości.pozdrawiam tych co nie mają zasad moralnych bo jest mi was przykro